U organizaciji Društva za socijalnu podršku i Udruge LET te u suradnji s Hrvatskim zavodom za socijalni rad (HZSR) – područni ured Split, u prostorima ovog područnog ureda u Splitu održana je 29. kolovoza 2024. godine konferencija pod nazivom „Pozitivno roditeljstvo”. Riječ je o završnoj aktivnosti u okviru projekta „Pozitivno roditeljstvo“, koji provodi Društvo za socijalnu podršku u partnerstvu s Udrugom LET, a koji financira Ministarstvo demografije i useljeništva (a ranije, tijekom provedbe, ondašnji Središnji državni ured za demografiju i mlade Republike Hrvatske).
Na konferenciji u Splitu gđa. Katarina Radat, dipl. socijalna radnica iz Društva za socijalnu podršku, predstavila je projektne aktivnosti i rezultate ovog projekta, a u svojem je izlaganju govorila i o mogućnostima unaprjeđenja roditeljskih vještina. Također se razgovaralo o problemima s kojima se susreću današnji roditelji, s naglaskom na jednoroditeljske obitelji. O roditeljstvu u jednoroditeljskim obiteljima i podršci koju mogu dobiti u Udruzi Let tijekom konferencije putem video prijenosa govorila je gđa. Iva Jovović iz Udruge LET, dok je o iskustvima u radu s djecom i roditeljima u postupcima razvoda braka u svojem izlaganju govorila gđa. Zrinka Perić, stručna radnica iz Centra za posebno skrbništvo.
U panel raspravi pod nazivom „Roditeljstvo za djecu kojoj je osigurana skrb izvan vlastite obitelji“, koju je moderirala gđa. Milena Drlje, predstojnica Županijske službe Splitsko-dalmatinske županije HZSR-a, ujedno i voditeljica Područnog ureda Split, sudjelovali su Doris Matković iz HZSR PU Split, Maja Đolonga i Jelena Lončar iz Centra za pružanje usluga u zajednci (CPUZ) Maestral te savjetnica pravobraniteljice za djecu Branka Reić Kukoč. Kroz panel raspravu savjetnica je predstavila rad Ureda pravobranitelja za djecu u području obiteljsko-pravne zaštite, kao i zapažanja, stavove i preporuke Ureda. Kako se dio rasprave fokusirao na problematiku ostvarivanja sadržaja roditeljske skrbi u kontekstu nesuglasnosti roditelja, savjetnica je podsjetila na preporuke pravobraniteljice o zaštiti prava djece na obrazovanje, koje je upućivala tijekom prijašnjih godina, a kojima je cilj osigurati da dijete unatoč roditeljskom sporu redovito pohađa nastavu u odgojno-obrazovnoj ustanovi čijem upisnom području pripada.