Na tribini je, nakon uvodnih riječi ravnateljice Doma Tić Tamare Žakule Desnice i zamjenika gradonačelnika Rijeke dr. Željka Jovanovića i poruka djece, koje su odraslima prenijeli predstavnici malih ambasadora Tića, Ana Albrecht izvijestila o povredama prava djece putem interneta i mobitela prijavljenim Uredu pravobraniteljice za djecu i njezinom djelovanju u vezi s time. O kaznenim djelima na štetu djece i maloljetnih osoba počinjenim putem interneta govorio je Branko Novak, policijski službenik u Policijskoj upravi primorsko goranskoj. Naglasio je da je broj kaznenih prijava za dječju pornografiju na računalnoj mreži u zadnjih nekoliko godina znatno porastao.
Psihologinja iz Tića Nataša Špigl prikazala je rezultate istraživanja provedenog među djecom u Rijeci, koje je pokazalo da se više od 90 posto djece koristi internetom, a vrlo malo roditelja prati čime se djeca bave na internetu. Milica Vlaisavljević-Maćešić iz Centra tehničke kulture Rijeka predstavila je programe namijenjene podučavanju djece i roditelja o internetu, koje taj centar ostvaruje u suradnji s Policijskom upravom, Tićem i Obiteljskim centrom primorsko-goranske županije. Programi su besplatni, održavaju se u istom terminu za djecu i roditelje, ali odvojeno.
Poruke ambasadora Tića o prednostima i rizicima interneta, uz poziv roditeljima da nadziru aktivnosti djece na računalu, iznijeli su učenici Laura Jerković i Toni Vidović. Nova generacija ambasadora Tića su učenici šestih razreda osnovne škole. Tić dostavlja zaključke djece odraslima – institucijama i javnosti, a ambasadori prenose iskustva i zaključke dalje u školi.
Izrada i dizajn - Poslovna Spajalica d.o.o. © 2017 Sva prava prenesena na Ured pravobranitelja za djecu