Cilj skupa bio je skretanje pozornosti javnosti na problem nasilja nad ženama i obiteljskog nasilja te upoznavanje javnosti s primjerima dobre prakse usmjerene suzbijanju nasilja u zajednici. Usto se željelo pridonijeti informiranju i boljem povezivanju stručnjaka iz različitih organizacija koji rade s obiteljima, u području pravosuđa, zdravstva, socijalne skrbi, odgoja i obrazovanja i civilnog sektora.
Nataša Vitasović iz Policijske uprave istarske predstavila je stanje i kretanje pojavnosti recidiva kod počinitelja obiteljskog nasilja. O svrhovitosti i važnosti provođenja zaštitne mjere psihosocijalnog tretmana za počinitelje obiteljskog nasilja govorila je sutkinja Prekršajnog suda u Poreču Dragica Grujić, dok je Tihana Mikuličić iz Grada Poreča predstavila zašto je Gradu Poreču važna provedba psihosocijalnog tretmana za počinitelje nasilja u obitelji. Štefanija Prosenjak Žumbar iznijela je dosadašnja iskustva provođenja psihosocijalnog tretmana u Istarskoj županiji, a o iskustvima u prevenciji obiteljskog nasilja kroz aktivnosti za mlade govorila je predstavnica Sigurne Kuće Jadranka Černjul. Ines Puhar iz Obiteljskog centra Istarske županije govorila je o transgeneracijskom prijenosu i obiteljskom nasilju kroz iskustvo Obiteljskog savjetovališta.
Poreč je prvi grad u Istarskoj županiji koji je odlučio financirati provedbu psihosocijalnog tretmana počinitelja, zaštitne mjere koju izriče sud po Zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji.