Nakon uvodne riječi ravnatelja SOS Dječjeg sela Ladimirevci, skupu su se obratile dvije djevojke, štićenice SOS Dječjeg sela, govoreći o svojem iskustvu boravka u toj ustanovi. Obje djevojke su studentice i daju primjer uspješne adaptacije na uvjete života u SOS selu. Skupu su se obratile i dvije SOS mame iznoseći svoje poglede o radu i životu s djecom na smještaju. Tom prilikom govorila je i jedna biološka majka djeteta koje je na smještaju, u SOS selu, iznoseći primjer dobre suradnje između ustanove i roditelja, koja je u najboljem interesu djeteta.
Psihologinja SOS Dječjeg sela Ladimirevci Višnja Matić održala je predavanje o pripremi za izdvajanje djece iz biološke obitelji s naglaskom na proces odlučivanja i prijema te o standardima vezanim za tu fazu. U drugom predavanju, koje je održao psihijatar Jugoslav Gojković, naglasak je bio na procesima koji se odvijaju kod djeteta tijekom izdvajanja, smještaja i adaptacije. Psihijatar je govorio i o profesionalnim kompetencijama djelatnika uključenih u ove postupke te strategijama za njihovo osnaživanje.
Skup je bio vrlo koristan za sve djelatnike socijalne skrbi i pravosuđa koji rade na izdvajanju djece iz bioloških obitelji, ponudio je niz korisnih informacija stručnjacima te osvijestio procese koji se događaju u toj stresnoj situaciji.
Izrada i dizajn - Poslovna Spajalica d.o.o. © 2017 Sva prava prenesena na Ured pravobranitelja za djecu